Dynamat SuperLite Bulk Pack

Dynamat SuperLite Bulk Pack

12x plát / 1,2mm alubutylové tlumení z USA

Značka: Dynamat

Koupit

8 690 
včetně DPH

Kód: superlite

Datum dodání: 01.05.2024

Dynamat Superlite: Dynamat Superlite je patentovaný, lehký, elastický butyl s ochrannou hliníkovou fólií, tlumící vibrace.
Obdobný materiál Dynamatu Xtreme se zachováním vlastností s 30% ubytkem na hmotnosti a tloušťky.


Materiál je vhodný pro:

    odstranění různých druhů vibrací
    eliminaci vrzání a dalších nepříjemných zvuků
    přenášení hluku

Popis:
DynamatSuperlite  je patentovaný, lehký, elastický butyl s ochrannou hliníkovou fólií, tlumící vibrace. Dynamat Superlite je lehce přilnavý ke kovovým a tvrdým materiálům (k plechům). Aplikuje se na kovové panely (dveře, střecha, přední kapota, kufr, podlaha atd.) a plastové díly (části interiéru, čalounění dveří).

Aplikace:
Dynamat Superlite může být nařezán do předem požadovaného tvaru a nalepen přímo na povrch lakovaných panelů nebo na očištěný a odmaštěný plech, připravený na pozdější lakování. Dynamat Superlite se běžně používá na kovové panely, přepážky, dveře, nádoby apod. v autech, autobusech, vlacích a lodích. Může lze také použít na ventilační šachty, rozvodné skříně, domácí zařízení, stoly s dřezem, počítačové skříně, obráběcí stroje a mnoho jiných objektů, které vydávají vibrace produkující hluk.

Instalace:
Pro nařezání Dynamatu Superlite do příslušného požadovaného tvaru můžeme použít nůžky nebo nůž ještě předtím, než odstraníme ochrannou fólii. Před aplikací Dynamatu Superlite je potřeba plochu důkladně očistit od prachu, mastnoty, vlhkosti a jiných cizích těles. Po očištění podkladu odlepíme ochrannou papírovou vrstvu. Nejjednodušší aplikační technika je mírně ohnout materiál a upevnit jej podél jeho nejkratší hrany. Poté jej postupně silně přimáčkneme na celou plochu. Na větší plochy je vhodné použít speciální váleček. Pozor, vzduchové bubliny snižují tlumicí schopnost Dynamatu, proto je nutné veškeré kapsy a prolisy vymačkat a případné vzduchové bubliny propíchnout. Teplota materiálu a povrchu by neměla být při lepení pod úrovní pokojové teploty. Ohřívat materiál však není nutné.

Vzhled:
sendvičový materiál s vrstvou z černého butylu, s ochrannou hliníkovou fólií, na samolepící straně opatřený krycím papírem

Tloušťka:
1,2 mm (0,067 palce)

Hmotnost:

1,54 kg/m2

Rozsah teplot pro optimální výkon:
-10°C do +60 °C (14 °F to+140 °F)

Teplotní odolnost:

-54°C do +149 °C (-65 °F do +300 °F)

Chemická odolnost:
odolný proti vodě a minerálním olejům

Velikost plátu: 81 cm x 45 cm
12x plát v balení